gegli

روزگار

× =text/java src=http://pichak.net/blogcod/time-data/time-data/div style=display:noneh1a href=http://pichak.netساعت فلش/a/h1h1a href=http://pichak.net/blogcod/time-dataكد ساعت /a/h1/div
×

آدرس وبلاگ من

arezu.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/baran1164

به فرصت های طلایی ایمان داشت

تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچك  بخش تصاویر زیباسازی  سری چهارم www.pichak.net كلیك كنید

برای داشتن روحی زیبا، ابتدا باید افکار منفی را از سر خود دور کنید و تصمیم بگیرید که هرگز اندیشه های مخرب و منفی را وارد ذهنتان نکنید. به مردم با دیده خیرخواهی بنگرید و کینه کسی را به دل نگیرید. زمانی می توانید به خود بگویید که دیگران را بخشیده و دلتان را پاک و مصفا ساخته اید که هر کینه و عداوتی را از صفحه دل زدوده باشید. مگر می توان آبی زلال را در تنگی کثیف نگاه داشت؟ تنگ همان روح شماست. انتظار نداشته باشید که روح پاک از درون روح آلوده جاری شود. بخل و حسد و دشمنی و بد دلی مانع از جریان سالم خیر و خوبی در زندگی شما خواهد شد و تمام انرژی های مثبت درونی شما را از بین می برد و باعث می گردد که در زندگیتان نتوانید به قله های رفیع موفقیت صعود کنید.

   بیاموزید که روح و فکرتان را آرام کنید و از هر تنشی که مانع پیشرفت شما می گردد خودتان را رها سازید. به طور مثال تصور کنید که در نوک قله بلندی ایستاده اید و مشغول تماشای دریاچه ای هستید که زیر پایتان قرار دارد. در سطح آرام دریاچه، آسمان، ستارگان، ماه و آنچه را که بر بالای زمین قرار دارد می توانید ببینید. ولی اگر آب در سطح دریاچه، به تموج در آید و متلاطم شود، تمام چیزهایی را که دیده بودید، محو و نابود می شوند و یا تنها نشانه های مبهمی از آنها به جای می ماند.

این مثال در مورد شما زمانی مصداق پیدا خواهد کرد که نتوانید آرامش لازم را در باطن خویش به وجود آورید. دعای شما هنگامی مستجاب خواهد شد که در کمال آرامش به این موضوع پی برده باشید که چرا دست به دعا برداشته اید. می توان گفت که تفکر عمقی، سیر و نظاره روح و وجدان است. اگر روزی فقط نیم ساعت درباره آرمان ها، هدف ها و آرزوهایتان به تعمق بپردازید، بی گمان متحول خواهید شد و خود این تحول باطنی را احساس خواهید کرد. ظرف چند ماه آرام آرام به عمق حقایق وجود و هستی پی خواهید برد و به این نکته  خواهید رسید که روح قادر مطلق، در جهت امیال و آرزوهای شما به تحرک در خواهد آمد و به این نتیجه خواهید رسید که آنچه را آرزو دارید، و آنچه را که می خواهید داشته باشید، اینک می توانید در روحتان آن را مجسم کنید. این حالت با شادمانی ناشی از استجابت دعا تشدید می شود و هر گونه یاس و اضطراب و ترس و دودلی در شخص از بین می رود. در آن حالت انسان احساس می کند نیاز به مشورت و نظر خواهی از دیگران ندارد و خود می داند چگونه کارهایش را انجام دهد و ضمیر باطنش او را به سوی اعمالی که آنها را ضروری می داند، سوق می دهد. اما اگر بعد از دعا باز هم خود را مضطرب و نگران یافتید و اگر درباره تصمیماتی که می خواهید بگیرید باز هم دچار تردید و دودلی شدید، این نشانه آن است که در ضمیر خود آنچه را که طالب آن هستید به درستی ضبط نکرده اند.

    کسی که شیوه دعا کردن را بداند، و بداند که چه می خواهد و چه آرزویی دارد، با ایجاد آرامش باطنی در خود، به حقیقت جاویدان می رسد. اکثر انسان ها زندگی ظاهری دارند ولی آن کسی خردمند است که به درون خود بنگر و این مرحله والای تعمق است و کلید آن جدا سازی است، جدا شدن از تمام اعتقادات و اظهار نظرهای مردم، تا بتوان در سکوت و آرامش به مرحله تفکر ایده آل رسید. این همان "تلاش بی کوشش" است که ما را آرام آرام به سوی هدف پیش می برد. جداشدن، بدان مفهوم نیست که ما از نعمت ها و مائده های زمینی که لازم و ضروری هستند، دست بشوییم، بلکه باید از هرگونه احساس تملک خود را جدا سازیم و آن را از آن خدا بدانیم.

   ما می توانیم از مواهب و نعمت ها به گونه ای عاقلانه و سازنده بهره مند شویم، زیرا تمام مواهب زمینی به عنوان وسیله ای برای شکوفایی روح ما هستند و باید به آنها به عنوان یک ابزار موقتی نگاه کرد زیرا مالک اصلی آن خداست. حال بهتر است آرامش را معنا کنیم، هنگامی که می گوییم "روح را آرام سازیم تا نسبت به منش و شخصیت خود شعور پیدا کنیم" این بدان مفهوم است که عوامل نامساعد و برهم زننده زندگی باطنی به کلی از میان برداشته شود و هیج تضادی وجود نداشته باشد. به طوری که وقتی انسان به درون خود می نگرد و به باطن می رسد، جز صفا و آرامش کامل و مداوم چیز دیگری نیابد. کسی که ایمان دارد، خدا با اوست. او می داند که حتی قبل از درخواست دعا، خداوند دعای او را اجابت می کند، همانند کودکی که قبل از اینکه به دنیا بیاید، غذایش آماده است.

    خداوند تمام نیازهای انسان را در بهترین زمان برآورده می سازد. ما همواره بایستی درباره زیبایی های زندگی و عشق به تفکر بنشینیم و این صفات را جزء لاینفک وجود خود بشماریم. یاد بگیریم که خدای مهربان را به خاطر مهربان را به خاطر این هدیه (زندگی) که به ما عطا کرده است سپاسگزار باشیم، زیرا که نحوه زندگی کردن و اندیشیدن ما هدیه ای است که از سوی ما به جانب پروردگار می رود. و خداوند دوست دارد که در هدیه ای که به سوی او می فرستیم اثری از کینه، حسد، بخل، دروغ، بددلی، نفرت، و افکار منفی دیده نشود. او دوست دارد که در هدیه اش عشق مهربانی باشد، زیرا که جوهر خودش، از عشق است و ما انسان ها را برای تجربه عشق ورزی و دوست داشتن به این کره خاکی فرستاده است. هر صبح که از خواب بر می خیزید و به محض جای آورید و به خود نوید دهید امروز را بهتر از روز پیش سپری خواهیم کرد و امید داشته باشید که شاداب تر و سالم تر از روز قبل خواهید بود و کارها بر وفق مرادتان انجام خواهد شد. شب که به بستر می روید ببینید که چقدر کارهای مثبت و پسندیده انجام داده اید و اگر در مورد خاصی خطا کرده بودید از خداوند عذر خواهی کنید و از او بخواهید که شما را ببخشد تا با خیال راحت بخوابید.

   همیشه امید داشته باشید و منتظر باشید که موقعیت های خوبی نصیبتان شود. مطمئن باشید که آن را به دست خواهید آورید، زیرا که زندگی همواره آن چیزی را که طالب آن هستید در اختیارتان می گذارد. باید به فرصت های طلایی ایمان داشت زیرا که قانون زندگی قانون باور و عقیده است.

منبع مجله موفقیت

پنجشنبه 20 مرداد 1390 - 11:14:15 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
نظر ها

http://www.gegli.com

ارسال پيام

پنجشنبه 27 مرداد 1390   5:29:01 AM

مرصی طاعات وعباداتتان قبول عشق قط عشق علی رهبر قط سید غلی

http://khamoshiii.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 23 مرداد 1390   10:26:35 PM

ای کاش تمام داستان ان بود که این کلمات را میدانستیم وهمه چیز درست میشد ...........................از متن زیبای بالا استفاده کردم  موفق باشید

ali

alimoeeini

http://moeini.gegli.com

ارسال پيام

شنبه 22 مرداد 1390   11:48:40 PM

واضح است كه بشر باصطلاح متمدن امروز،سعي دارد كه به همه چيز بهنگام بپردازد جز نگاه به درون وگردگيري از خانه ي روان وجان خود.واين بزرگترين آفت بشر قرن حاضر است.وشما آرزو خانم به اين مصيبت عظمي با ظرافت ولطافت اشاره نموده ايد. براتون بهترينها را از خداوند منان آرزومندم. انشاالله موفق وسرفراز باشيد 

http://mry_hbp.gegli.com

ارسال پيام

جمعه 21 مرداد 1390   6:11:28 PM

 

http://chasmandaz.baxblog.com

ارسال پيام

جمعه 21 مرداد 1390   10:59:52 AM

http://sina.amini.gegli.com

ارسال پيام

جمعه 21 مرداد 1390   12:26:02 AM

اگر امید برای ما نجوا نمی کرد که فردا بهتر از امروز خواهد بود براستی کدام یک از ما جرات میکرد امروز را تاب بیاورد

(یوهان اسمیت)                                                                 

آخرین مطالب


خدایا


نور عشق


ادم ها در ارتباط چند دسته هستند!؟


هرفکری


از نامه های بابا لنگ دراز به جودی ابوت


آخرین قصه


این همه گرک تنها در لباس میش


زنان ایرانی متولد 13


بمان تا رسم خوبی از جهان برافکنده نشود ...


گریه نکنید


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

186539 بازدید

45 بازدید امروز

21 بازدید دیروز

178 بازدید یک هفته گذشته

Powered by gegli.com

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

این وبلاگ به وسیله شبکه اجتماعی نخبگان گوهردشت (گگلی) ایجاد شده است

برای ااطلاعات بیشتر و عضویت در اولین شبکه اجتماعی ایران اینجا را کلیک کنید

ورود به گوهردشت